V Kobaridu so pred enaindvajsetimi leti odprli znameniti muzej, ki prikazuje obdobje prve svetovne vojne. Kobariški muzej in najbolj obiskano muzejsko zbirko na Slovenskem odlikuje izjemna pripovedna moč, tako da je leta 1992 prejel Valvasorjevo nagrado, najvišje slovensko muzejsko priznanje. Leto pozneje je dobil tudi nagrado Sveta Evrope za najboljši evropski muzej v letu 1993.
V muzeju je predstavljen zgodovinski pregled Kobarida in okolice iz davnine pa do današnjih dni. Največji poudarek pa muzeju daje zbirka, imenovana Soška fronta, pravzaprav dvanajsta soška bitka, ki je trajala od 24. oktobra do 9. novembra leta 1917. To obdobje so zgodovinopisci pozneje
Prikazanih je samo prvih 100 besed. Za prikaz celotnega morate biti naročeni na revijo, za večji odlomek pa registrirani.