Vrt in dom

Pamet v glavo za čisto naravo Anita Žmahar
15.06.10
Revija: 6, junij 2010

Tudi tisti najmanj okoljsko osveščeni so se morali zamisliti nad količino in vsebino odpadkov, ki so jih našli udeleženci aprilske akcije Očistimo Slovenijo v gozdovih, ob rekah, v jamah ... Na stotine odsluženih avtomobilov, brezštevilna bela tehnika, na tone gum, gradbenega materiala in podobnih odpadkov, vse to bi lahko učinkovito predelali in znova uporabili, s čimer bi prihranili denar in ohranili čisto naravo.
 
Statistika pravi, da vsak prebivalec Slovenije na leto proizvede 420 kilogramov odpadkov. Najmanj sto kilogramov od te količine je odpadne embalaže, ki pa jo lahko z ustrezno predelavo znova uporabimo, čeprav v drugi obliki. Nastane lahko

Prikazanih je samo prvih 100 besed. Za prikaz celotnega morate biti naročeni na revijo, za večji odlomek pa registrirani.




Zadnja revija

Št. 2, februar 2012

Arhiv revij

Le veseli ljudje najdejo srečo

2.2.2012
Odgovorna urednica Marinka Levičar
Tako pravi slovenski pregovor, ki ga je v uvodu k prispevku o dobrih pustnih krofih zapisala avtorica Mojca Koman. Zagotovo ... Več o članku
Zavod Vzajemnost, p. p. 134, 1001 Ljubljana, telefonska številka 01 530 78 42
Produkcija: Spletne rešitve Sloway