Sedimo za mizo in potujemo …

Nič nenavadnega ni, da s potovanj namesto spominkov prinesem kuharsko knjigo, včasih tudi vrečko začimb, kak poseben kozarček marmelade, vrečko znamenitih in zavitih testenin, zanimiv sočen sadež, zelenjavo … kar koli, kar me je pritegnilo. Okusne tuje jedi želim kmalu ponoviti doma, si pričarati prijetna doživetja, priklicati spomine.
Še večkrat pa se podam v neznano, v kraje, ki jih ne poznam, ker tam nisem še nikoli bila, in spoznavam kulturo prebivalcev s pripravljanjem in okušanjem njihovih tradicionalnih jedi, katerih recepte najdem na spletu. Kar se je v zadnjih dveh letih brez potovanj izkazalo za hvalevredno in osrečujočo pot.
Prikazan je samo večji odlomek članka. Ogled celotnih člankov je na voljo naročnikom, ki se za ogled članka v celoti lahko prijavijo tu.
Za prijavo potrebujete naročniško številko in PIN. Če ste naročnik, lahko za pridobitev številke PIN pošljete svoje podatke (ime, naslov, naročniška številka) na e-naslov evzajemnost@vzajemnost.si.
Če niste naročnik, se lahko naročite tu.