Ste tudi vi varuh športne dediščine?

Muzej športa, ki žal še nima svojih ustreznih prostorov, zaenkrat deluje kot organizacijska enota Slovenskega šolskega muzeja, kjer prireja začasne razstave. V muzejski zbirki, ki sega od konca 19. stoletja do danes, je več kot 11.000 predmetov, več deset tisoč fotografij in drugega dokumentarnega gradiva, ki vključuje uspešne slovenske športnike, olimpijce, pionirje slovenskega športa, trenerje in druge s športom povezane osebe ter klube, društva in zveze.
Da bi dopolnili muzejsko zbirko, prebivalce vabijo, da jim podarijo predmete ali fotografije, ki so povezani s slovenskimi športnimi dosežki. Še posebej bodo veseli gradiva v zvezi z zimskimi olimpijskimi igrami v Sarajevu leta 1984, da bi primerno obeležili štiridesetletnico iger prihodnje leto. Če imate doma kak tak predmet ali fotografijo bodo veseli, če jim ga prinesete na Kopitarjevo 4 v Ljubljani, kjer je sedež muzeja, ali se jim oglasite po tel. na št.: 01 431 83 40, ali e-pošti: info@muzejsporta.si.
Do 18. septembra pa si lahko na Krakovskem nasipu v Ljubljani ogledate razstavo z naslovom Muzej športa: varuh športne dediščine. Na panojih so predstavljeni gimnastika, atletika, boks, judo, avto-moto šport, planinstvo, tudi kolesarstvo, nogomet, košarka, smučanje in še nekaj drugih športov. V ospredju razstave je Stanko Bloudek, po katerem so poimenovana najvišja državna priznanja za dosežke na področju športa, in zbirka v Nordijskem centru Planica.