V knjigi zbrana zgodovina
Ob prazniku KS Žabnica in Bitnje ter ob 500. obletnici rušilnega potresa (26. 3. 1511) je izšel lepo urejen zbornik vasi Žabnica, Bitnje, Šutna, Dorfarje in Forme. Uredil ga je slabi dve leti upokojeni Žabničan Franc Podnar in ga poimenoval Na robu pojoče ravnine.
S tematiko vasi z roba Sorškega polja se je srečeval že kot direktor Loškega muzeja in urednik trinajstih letnikov (od 38. do 50. številke) zbornika Loški razgledi. »Loške razglede sem osvežil in za avtorje prispevkov poiskal tudi mlade, nepoklicne pisce ter s tem pridobil številne teme, ki jih znanstveniki še niso obdelali.« Na povabilo Janeza Šifrerja pa se je potem, ko se je upokojil, s posebno zavzetostjo lotil obdelave gradiv za zbornik Na robu pojoče ravnine.
»Najpomembnejša avtorica med 27 avtorji je prav gotovo Antonija Šifrer, že pokojna Gregorčeva mama, ki je ob Kmečki ohceti leta 1970 in ob praznovanju tisočletnice podreditve tega ozemlja Freisinškim škofom leta 1973 dojela, da je treba zbirati gradivo o tej in o bližnjih, ves čas usodno povezanih vaseh,« je poudaril urednik. Zanimivo je, da sta v zborniku objavljeni tudi prirejeni diplomska in magistrska naloga njenega vnuka Matjaža Eržena.
Izjemno lepo knjigo s številnimi fotografijami so brezplačno soustvarjali tudi člani uredniškega odbora: mag. Matjaž Eržen, Marko Hafner, Brane Mesec, Ivan Mihovec, Peter Pipp, Janez Šifrer in Lojze Zavrl. Slednji je celovito in strokovno uredil bogat arhiv izobražene in zelo dejavne Gregorčeve mame. Arhiv je v njeni hiši na voljo vsem, ki v študijske ali diplomske namene proučujejo preteklost krajev, v katerih so Slovenci iz Bavarcev naredili Slovence.