Bogata ustvarjalnost upokojencev

Včeraj so se na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani zaključili 1. Dnevi medgeneracijskega sožitja, ki jih je pripravila Zveza društev upokojencev Slovenije skupaj z Gospodarskim razstaviščem in ob podpori Medgeneracijske koalicije Slovenije. Še posebej živahno je bilo v stekleni dvorani, kjer so se vse tri dni izmenjevali in predstavljali rokodelci, ki delujejo pri društvih upokojencev po celi Sloveniji.
Branko Suhadolnik, koordinator za rokodelstvo pri Zdus, je povedal, da se je predstavilo kar 60 društev upokojencev, vsak dan so imeli po pet različnih delavnic, od vezenja, do izdelovanja zapestnic, nakita in peke tradicionalnih jedi ter po 10 razstav najrazličnejših ročnih izdelkov. Mnogi so z njimi zelo navdušili marsikaterega obiskovalca.
Vsak dan se je zvrstilo tudi po več okroglih miz ne le o aktualnih temah s področja trga dela in upokojevanja, pač pa med drugim tudi o prihodnjem razvoju slovenske infrastrukture. Pogovor je vodil predsednik Zdus Janez Sušnik, sodelovali pa so ključni ljudje na tem področju na čelu z ministrico za infrastrukturo Alenko Bratušek (več o tem v junijski Vzajemnosti).
Vse dni se je tudi veliko pelo in plesalo, mnogi upokojenci so prireditev izkoristili za druženje z vrstniki.
Besedilo in fotografije: Jožica Dorniž