Kolobar in gnojenje na zelenjavnem vrtu

Prosti časfebruar '16

Kolobar je menjavanje vrtnin na istem prostoru. Na istem mestu naj si ne sledijo vrtnine, ki so v sorodstvu. Če kolobarimo po principu botaničnih družin ali po sorodstvu, je treba paziti, da si vrtnine iz iste botanične družine na istem mestu ne sledijo vsaj nekaj let. Načrtovanje s svinčnikom in papirjem pa je še vedno najpravilnejše. Za dober pridelek pa je pomembno, da poskrbimo tudi za pravilno gnojenje.

Tabela 1: Kolobarjenje po botaničnih družinah

1. METULJNICE ali STROČNICE (grah, bob, fižol, soja, leča) 2. KOŠARICE (solata, endivija, radič) 3. RAZHUDNIKOVKE (paradižnik, paprika, jajčevec, zgodnji krompir) 4. KRIŽNICE (zelje, ohrovt, cvetača, brokoli, brstični ohrovt, kitajski kapus, listnati ohrovt, koleraba, kolerabica, repa, redkev, redkvica, hren) 5. LILIJEVKE (čebula, česen, por, šalotka, drobnjak, špargelj) 6. BUČNICE (kumare, bučke, buče, lubenice, melone) 7.

Prikazan je samo večji odlomek članka. Ogled celotnih člankov je na voljo naročnikom, ki se za ogled članka v celoti lahko prijavijo tu.

Za prijavo potrebujete naročniško številko in PIN. Če ste naročnik, lahko za pridobitev številke PIN pošljete svoje podatke (ime, naslov, naročniška številka) na e-naslov evzajemnost@vzajemnost.si.

Če niste naročnik, se lahko naročite tu.