Drugačni prazniki

Dobro počutjedecember '20

Veliko blišča in vznesenosti prinašajo prazniki ob koncu iztekajočega se leta. Svetlobe, lučk najrazličnejših barv, božične glasbe, vseh vrst vonjev po dobrotah in kuhanem vinu … In če smo v dobri koži, nas lahko to vzdušje preplavi in naredi lahkotne, smo v velikem pričakovanju tega posebnega zaključka leta.

Vsi pa se ne počutimo lahkotnih in polnih življenja. Blišč in glamur ne naredita vseh ljudi lahkotnih ter polnih radosti. Če se ne počutim dobro, če nisem v dobri koži, če imam občutek, da nimam nikogar, s katerim bi delil svojo zgodbo, svoje doživljanje in tudi svojo prisotnost, mi je težko. Takrat so prazniki velika preizkušnja in še posebej naporni. In to ravno zato, ker je naše doživljanje tako zelo drugačno od tega, kar nam kaže okolica. Zelo drugačno od tega, kar se od nas na neki način pričakuje. V bistvu so nam prazniki stresni. V tem primeru stres predstavlja razkorak med tem, kar si želimo, in med tem, kar imamo, oziroma med tem, kar moramo narediti, in med tem, kar se čutimo sposobni narediti, ali med časom, ki ga imamo, in časom, ki ga potrebujemo. Skratka črno-bele situacije so naporne, predstavljajo nam izziv in nas vznemirjajo, izčrpavajo.

Prikazan je samo večji odlomek članka. Ogled celotnih člankov je na voljo naročnikom, ki se za ogled članka v celoti lahko prijavijo tu.

Za prijavo potrebujete naročniško številko in PIN. Če ste naročnik, lahko za pridobitev številke PIN pošljete svoje podatke (ime, naslov, naročniška številka) na e-naslov evzajemnost@vzajemnost.si.

Če niste naročnik, se lahko naročite tu.