VESTI IZ ZDUS
Dobro je vedetiseptember '24Starejši
Ni vsaka enakopravnost enakopravna
Upokojenci v očeh mlajših pogosto puščamo videz neke številne homogene skupine državljanov, ki se bori le za svoj ekonomski položaj, za pokojnine. To do neke mere celo drži, vendar je pokojnina, zadostna za preživetje, neizogibna potreba, da se sploh porajajo drugi interesi. S pokojnino je podobno kot z zdravjem. Če ga ni, je vse drugo nepomembno. V našem interesu pa so še številni drugi izzivi.
V Sloveniji danes živi 21,8 odstotka prebivalcev, starih nad 65 let, kar se v obravnavah pojmuje kot starejši. Do leta 2030 bo ta delež narasel na približno 27 odstotkov. Upokojencev je seveda precej več, saj so med njimi tudi mlajše skupine, ki delijo usodo starostnih. Upokojenci v strukturi prebivalstva seveda nismo homogena skupina – ljudje enakih značilnosti, potencialov in potreb. Nismo samo nemočni in ranljivi! V Evropi se je namesto izraza starejši uveljavil izraz starejše osebe, kar ponazarja individualnost in s tem pojavne oblike...
Prikazan je samo večji odlomek članka. Ogled celotnih člankov je na voljo naročnikom, ki se za ogled članka v celoti lahko prijavijo tu.
Za prijavo potrebujete naročniško številko in PIN. Če ste naročnik, lahko za pridobitev številke PIN pošljete svoje podatke (ime, naslov, naročniška številka) na e-naslov evzajemnost@vzajemnost.si.
Če niste naročnik, se lahko naročite tu.