PISMA BRALCEV

januar '25Aktualno

Šola brez ocen in stresa je Univerza za starejše

Sem članica Univerze za starejše RIC Novo mesto. Še ena iz množice starejših, ki je najboljša leta preživela, ko je postala umirjena učenka in radovednica. Branje vaše revije je izzvalo ta zapis. Zelo bogata vsebina za cel mesec zaposli bralce. Hvala zanjo in vse dobro pri urejanju naslednjih izvodov.

Pa so minili prvi trije meseci učenja in druženja na Univerzi za starejše v RIC Novo mesto. V tem času smo kar trikrat potovali: v Ugando, Mehiko in z jadrnico okoli sveta. To so tudi najbolj obiskana Četrtkova srečanja. Za nas je udobno, ker smo hitro okrog brez potnih listov, prtljage, letal. Vsem smo hvaležni, da z nami še enkrat potujejo, ko nam odkrivajo svetove, ki jih sicer ne bi videli. Bili smo v kinu na dopoldanski matineji, kar je za nas razkošje. Poučili smo se, kako se pogovarjati z vnuki in tudi med sabo. O varnosti v prometu smo slišali in spoznali z vožnjo po mestu. Uživali smo in se veselili z 90-letnim Stanetom Cerarjem, ko je predstavljal svojo knjigo Čudežna preživetja, ki so mu jo pripravili prijatelji iz literarne sekcije Snovanjci novomeškega društva upokojencev.

Prikazan je samo večji odlomek članka. Ogled celotnih člankov je na voljo naročnikom, ki se za ogled članka v celoti lahko prijavijo tu.

Za prijavo potrebujete naročniško številko in PIN. Če ste naročnik, lahko za pridobitev številke PIN pošljete svoje podatke (ime, naslov, naročniška številka) na e-naslov evzajemnost@vzajemnost.si.

Če niste naročnik, se lahko naročite tu.