Zakaj se bojimo prenov in prilagoditev?

STANOVANJE
Pomembno je, da čim dlje ostanemo doma med svojimi ali v svojem znanem bivalnem okolju. A je prav, da več govorimo o skrbi za primernost stanovanja, v katerem živimo, tudi za kasnejše obdobje v življenju. Staranje domà in stanovanje v starosti sta postali prepoznavni besedni zvezi, ki počasi prinašata tudi ozaveščanje o pomembnosti skrbi za to, kako kakovostno, kako varno in udobno je življenje starejšega človeka v domačem okolju.
Skupaj s skrbjo za udobno bivanje doma pa mora biti poskrbljeno tudi za različne oblike pomoči na domu in storitve, ki jih starejši lahko uporabljajo in pot do njih obvladajo. Da bi lahko kakovostno živeli, pa je v smislu prilagoditev ali predelav v vsakem stanovanju potrebnih nekaj malih sprememb, lahko tudi nekaj večjih posegov. Pa se zavedamo povezave med nujnimi prilagoditvami in kakovostjo življenja v prihodnje ali trmasto vztrajamo pri starem, čeprav se v resnici mi prilagajamo prostorom in slabi dostopnosti?
Prikazan je samo večji odlomek članka. Ogled celotnih člankov je na voljo naročnikom, ki se za ogled članka v celoti lahko prijavijo tu.
Za prijavo potrebujete naročniško številko in PIN. Če ste naročnik, lahko za pridobitev številke PIN pošljete svoje podatke (ime, naslov, naročniška številka) na e-naslov evzajemnost@vzajemnost.si.
Če niste naročnik, se lahko naročite tu.