Čudoviti balkoni

Prosti časapril '25Vrt

Lepi pomladni dnevi kličejo k delu na vrtu. A številni bomo okrasili tudi svoje balkone in okenske police z barvitimi in bujnimi zasaditvami. Za dobro rast potrebujemo kakovosten substrat in lepe sadike.

Sajenje samo ene vrste rastlin v balkonska korita jih lahko naredi zelo zanimive. Med takšnimi je najlažje izpostaviti seveda surfinije, ki zapolnijo celotne balkone. Z njimi lahko ustvarimo cvetoče slapove. Če pa jih kombiniramo z grobeljnikom in grenkuljico, to zasaditev zelo popestrimo.

Številni prisegajo na begonije, ki pa jih je najbolje kombinirati s sladkim krompirjem (batato) in različnimi okrasnimi travami, ki lepo zapolnijo ozadje zasaditve. Ta zasaditev se ne preveša le čez balkona, temveč lepo sega tudi v višino.

Prikazan je samo večji odlomek članka. Ogled celotnih člankov je na voljo naročnikom, ki se za ogled članka v celoti lahko prijavijo tu.

Za prijavo potrebujete naročniško številko in PIN. Če ste naročnik, lahko za pridobitev številke PIN pošljete svoje podatke (ime, naslov, naročniška številka) na e-naslov evzajemnost@vzajemnost.si.

Če niste naročnik, se lahko naročite tu.