Naročite se
01 530 78 44
Arhiv PDF

Spretni rokodelec

Zgodbejanuar '00Ljudje

Spoznajte jih 

Venčeslav Smodiš iz Bratoncev pri Beltincih je dolgoletni član študijskega krožka Lipovci, ki deluje pod okriljem Ljudske univerze Murska Sobota. Postal je že pravi mojster v pletenju izdelkov iz šibja.

Nekaj osnov o pletenju izdelkov iz šibja se je naučil od dedka Antona, a ko je bil še zaposlen, časa za pletenje ni bilo. Kot upokojenec pa ima več časa za svoj konjiček, ki ga je izpopolnil na delavnicah študijskega krožka Lipovci. Plete različno velike košare, ki so primerne za nošenje sadja, krompirja ali koruze, pletene vaze in druge izdelke, za katere si želi pridobiti certifikat in jih predstavljati kot pristne rokodelske izdelke. 

Prikazan je samo večji odlomek članka. Ogled celotnih člankov je na voljo naročnikom, ki se za ogled članka v celoti lahko prijavijo tu.

Za prijavo potrebujete naročniško številko in PIN. Če ste naročnik, lahko za pridobitev številke PIN pošljete svoje podatke (ime, naslov, naročniška številka) na e-naslov evzajemnost@vzajemnost.si.

Če niste naročnik, se lahko naročite tu.