Vzajemnost
Vzajemnost
  • Aktualno
  • Dobro je vedeti
  • Zgodbe
  • Dobro počutje
  • Prosti čas
  • Druženje
  • Mali oglasi
  • Arhiv
  • Oglaševanje
  • Nagradne igre
  • Klub
  • Koristne informacije
  • Iskanje
  • Tudi možgani morajo biti v »kondiciji«

    Dobro počutjeseptember '12

    Spoznavanje drugih ljudi in odnosi z njimi aktivirajo naše spominske sposobnosti. Človeštvo še ni imelo na voljo toliko znanja, informacij, podatkov, medsebojnih elektronskih povezav, pa vendar te naprave ne morejo nadomestiti živega stika. Pri ohranjanju in vzpostavljanju socialnih stikov pa se nam povežejo informacije iz preteklosti - o ljudeh, njihovih značilnostih, naših čustvenih odzivih - kar vse pomaga ohranjati naše spominske sposobnosti.

  • Družina - svetišče našega življenja

    Dobro počutjeseptember '12

    Družina - svetišče našega življenja

    Družina je zibelka življenja in ljubezni ter ima v življenju slehernega posameznika izredno pomembno vlogo. Vsakdo si želi ustvariti varno in prijazno okolje, kjer bosta družinskim članom izkazana ljubezen in toplina, kar bo krepilo občutke njihove pomembnosti in medsebojne privrženosti. Sleherni par si instinktivno prizadeva ustvariti družinsko ozračje, kjer bodo vsi člani živeli polno življenje v vsem svojem dostojanstvu in kjer bodo dobili srečno in ljubečo življenjsko izkušnjo, in za svojo družino upa, da bo vsem preizkušnjam navkljub...

  • Dvanajst korakov do zdravja in vitalnosti

    Dobro počutjejulij '12

    Vitalna starost je odvisna od človekovega okolja, genov, dela, ljudi, s katerimi človek živi, in od številnih drugih dejavnikov; zelo pomembna pa je tudi vloga zdravega življenjskega sloga, načina življenja, razmišljanja, čustvovanja in vedenja. V pomoč in spodbudo vam ponujamo 12 znanstveno preverjenih korakov do zdravja in vitalnosti, ki jih lahko na svoji vsakodnevni poti prehodite sami ali v družbi. Smeh in dobra volja. Smeh koristi srcu, ožilju in živčevju – počutju in razpoloženju.

  • Kratke zdravstvene zanimivosti julij 2012

    Dobro počutjejulij '12

    Nič več težav z mehurjem
    Okužba sečil vsaj enkrat v življenju doleti kar 80 odstotkov vseh žensk, slabi četrtini pa se uroinfekti ponavljajo vsako leto. Kronična vnetja sečil so lahko zapletena in zahtevajo dolgotrajno zdravljenje z antibiotiki, blaga, ponavljajoča se vnetja sečil pa lahko preprečimo sami.
    Medexove kapsule Brusnifem forte so naravna in klinično dokazana učinkovita pomoč pri ohranjanju zdravih sečil, saj aktivne učinkovine v brusnici Cran-Max za 44 odstotkov zmanjšujejo okužbo sečil, imajo pozitiven učinek na ohranjanje zdravih sečil in učinkujejo bistveno bolje kot brusnični sok.
    Aktivne učinkovine v brusnici Cran-Max preprečujejo vezavo bakterij na stene mehurja, pospešujejo izločanje bakterij iz mehurja in čistijo urinarni trakt. Poleg tega kapsule ne vsebujejo arom, barvil, konzervansov in sladkorjev in nimajo neželenih učinkov.

  • Bioresonanca odkriva in zdravi številna obolenja

    Dobro počutjejulij '12

    Bioresonanca odkriva in zdravi številna obolenja

    Bioresonanca je eden najsodobnejših in najhitrejših medicinskih pregledov; je povsem neboleč, varen in brez stranskih učinkov. Ne posega v telo, ampak vse razbere iz človekovega bioenergijskega polja.   Z bioresonančnim aparatom Bicom terapevt najprej prek palcev rok in nog preveri splošno stanje telesa ali pretočnost energije v energetskih kanalih: limfnega sistema, pljuč, debelega črevesa, živčnega sistema, krvnega obtoka, žlez z notranjim izločanjem, srca, tankega črevesa in drugih organov.

    Najprej terapija za čakre Po diagnosticiranju terapevt določi število terapij, ki je odvisno od števila in jakosti alergenov ter od splošnega stanja telesa. Čas vsake terapije z Bicom aparatom določa terapevt individualno in za vsako terapijo posebej. »V naši ambulanti bolniku pogosto najprej opravimo terapijo za čakre kot temeljno terapijo, da ga energijsko dvignemo, da telo sploh postane dovzetno za druge terapije, ki jih je potem tudi potrebno manj.

  • Bolezni ledvic, mehurja in sečnih kanalov

    Dobro počutjejulij '12

    Ledvice so pomemben čistilni organ, saj se skoznje pretaka na dan blizu 150 litrov krvi, ki se tu prečisti in vrača nazaj v krvni obtok. Škodljive snovi, predvsem sečnina in sečna kislina kot ostanek presnove beljakovin ter masti, ostanejo v urinu. Tega je normalno od litra do 1,5 litra na dan.
    Večina škodljivih snovi se izloči iz človeškega organizma prek ledvic. Manjši del nečistoč najde pot iz telesa skozi prebavila, pljuča ali z znojenjem.
    Obolenja sečnih poti so: akutno ali kronično vnetje ledvic, ledvični kamni, kamni v mehurju,vnetje mehurja in vnetje sečnih kanalov.

  • Strah pred kolesom je odveč

    Dobro počutjejulij '12

    Strah pred kolesom je odveč

    Kdaj ste nazadnje sedli na kolo? Danes? Včeraj? Morda pred mnogimi leti? Kolesarjenje ni prijazno le do okolja, ampak ima tudi ugoden učinek na zdravje. Za ohranjanje zdravja je potrebno pol ure zmerno intenzivne telesne aktivnosti na dan, to pa lahko dosežete že, če se s kolesom odpravite po vsakodnevnih opravkih ali pa se odpeljete na krajšo pot. Redno kolesarjenje ohranja ravnotežje ter moč in prožnost mišic. Pomaga zniževati povišan krvni tlak, krvni sladkor in holesterol ter ohranjati ali zniževati telesno težo.

  • Preveč pnevmokoknih okužb

    Dobro počutjejulij '12

    Preveč pnevmokoknih okužb

    Pnevmokokna bolezen je ena najnevarnejših bolezni, ki je lahko v skrajnih primerih celo smrtna ali pa ima hude posledice z zdravje.  Za okužbe so najbolj dovzetni majhni otroci, kronični bolniki in starejši ljudje. Čeprav je okužbe mogoče preprečiti s cepljenjem, se za tovrstno zaščito odloča le malo ljudi. Pnevmokoki so bakterije, ki so lahko normalno prisotne v predelu nosu in žrela. Večina je le prenašalcev teh bakterij, pri določenih ljudeh pa lahko povzročajo tudi bolezni.

    Cepljenje preprečuje okužbe Ker obstaja več kot 90 različnih serotipov pnevmokokov, se lahko okužbe ponavljajo, zato je najbolje, da se zavarujemo s cepljenjem. To velja zlasti za ljudi, ki jih pnevmokokne okužbe še posebej ogrožajo, to pa so starejši od 65 let, kronični bolniki z boleznimi pljuč, srca, ledvic, bolniki z nekaterimi boleznimi krvi ali krvnih organov, diabetiki, osebe z imunsko pomanjkljivostjo, bolniki, zdravljeni s kemoterapijo ali radioterapijo, bolniki z rakom, osebe brez vranice in osebe po presaditvi kostnega mozga ali...

  • Spomin je naš paradiž

    Dobro počutjejulij '12

    Neomejene so zmogljivosti človekovega spomina. »Skladiščenje spominov v naših možganih je tolikšno, da lahko vsako sekundo od rojstva do smrti spravimo vanje na tisoče novih podatkov, pa še vedno ostaja veliko prostega prostora. Nedavni poskusi kažejo, da si lahko zapomnimo prav vse, kar se nam pripreti«. (Peter Russel) Kaj vse imamo shranjeno v našem spominu? Po navadi se tega niti ne zavedamo. Zato naredimo droben preizkus. Preden odgovorite, dobro premislite! - Opišite z besedami, kateri dogodki vas najbolj spominjajo na zgodnje otroštvo?...

  • Tudi spomin moramo razgibavati

    Dobro počutjejulij '12

    S starostjo se spreminjajo spominske sposobnosti, kar se dogaja tudi z drugimi psihofizičnimi sposobnosti ali funkcijami. Družabno, intelektualno in rekreativno življenje po upokojitvi zagotavlja še dolga leta samostojno, od tuje pomoči neodvisno kakovostno življenje, kar preprečuje upad spominskih sposobnosti. Tako kot urimo svoje telo in smo fizično zmogljivejši, tako s primernimi aktivnostmi in ob primerni prehrani izboljšujemo tudi svoj spomin. Dober spomin pomeni ravnovesje med pomnenjem in pozabljanjem.

  • 1
  • …
  • 187
  • 188
  • 189
  • 190
  • 191
  • …
  • 231
  • Naročite se

    01 530 78 44

    Arhiv PDF

    Št. 5, maj 2025

    Št. 5, maj 2025

    Prelistajte izvleček

    Pozdrav iz uredništva

    Včasih je treba biti tudi malo korajžen Predlog reforme pokojninske in invalidskega sistema, ki so ga v začetku aprila podpisali socialni partnerji zagotovo ni idealen, vendar tudi ni slab, meni...

    Različne možnosti zdravljenja raka prostate Rak prostate je najpogostejši rak pri moških v Sloveniji in zahodnem svetu. Pri nas živi več kot sedemnajst tisoč moškihs to diagnozo, vsako leto jih na novo zboli...

    Zdravilna moč čebulnic Vse čebulnice, čebula, česen, por, drobnjak in čemaž, so hrana, ki preprečuje strjevanje krvi. To so tisočletna ljudska spoznanja o njihovem zdravilnem delovanju.

  • ZDUS

    Seniorske novice

  • Poglejte tudi

    Fotogalerije

    Odnos do starejših je ogledalo družbe1. oktober 2024 Včeraj se je v Cankarjevem domu...

    Medgeneracijsko sožitje je temelj družbe13. junij 2024 Četrti Dnevi medgeneracijskega...

    Tokrat je Vzajemnost preplavila Neum10. junij 2024 Od 2. do 5. junija je potekalo...

    Razigrano, pisano in veselo29. september 2023

    Starejši niso breme družbe28. september 2023

  • Klub ugodnosti

    Ponudniki ugodnosti »

    Član kluba Vzajemnost je vsak naročnik revije, ki dobi kartico s svojim imenom in naročniško številko.
    Več »

  • Najbolj brano

    Kaj podariti ostarelim staršem za rojstni dan

    Starost, ji znamo prisluhniti?

    Kdaj je ugodnejša upokojitev - letos ali prihodnje leto?

    Zdravnik mora biti bolnikov zagovornik

    Adria nam je dala krila

    Kuhamo po nemško

    Kvačkana želvica

    Moji ostareli starši se spreminjajo

© 2025

Zavod Vzajemnost
p. p. 134
1001 Ljubljana

urednistvo@vzajemnost.si
01 530 78 42

Naročniki lahko prenesete PDF celotne revije

Vzajemnost najdete tudi na družabnih omrežjih

▲ Na vrh straniDomovKlub ugodnostiO nasOglaševanjePogoji rabe, zasebnost in piškotkiPravila nagradne igre

revija Vzajemnost in te spletne strani nastajajo z uredniškim sistemom podjetja (T)media

Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti

Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

Več o piškotkih in nastavitve piškotkov